Lahden koulujen suunnistusmestaruuskilpailut 10.10.2018
Kilpailijoille on lisätty 10 minuuttia lisäaikaa jokaisesta puuttuvasta rastista.
Korjaukset voi lähettää osoitteeseen jouko.andelin ( ät ) sci.fi.
Alakoulu Tytöt kilpa 1-4
Alakoulu Tytöt kilpa 5-6
Alakoulu Tytöt harraste parittain
Alakoulu Pojat kilpa 1-4
Alakoulu Pojat kilpa 5-6
Alakoulu Pojat harraste
Yläkoulu Tytöt kilpa
Yläkoulu Tytöt harraste yksin
Yläkoulu Tytöt harraste parittain
Yläkoulu Pojat kilpa
Yläkoulu Pojat harraste yksin
Lukio Tytöt kilpa
Lukio Tytöt harraste
Lukio Pojat kilpa
Lukio Pojat harraste
Alakoulu Tytöt kilpa 1-4
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Koivuniemi Maija Myllypohja 23:21 2. Sundeli Aada Länsiharju 1:18:45 +55:24 3. Sinkkilä Lily Länsiharju 1:20:51 +57:30 4. Laakso Neela Lotila 1:22:02 +58:41Alakoulu Tytöt kilpa 5-6
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Nurmela Helmiina Kasakkamäki 15:14 2. Kiljunen Eevi Laune 17:01 +01:47 3. Gaasenbeek Annlinn Länsiharju 18:57 +03:43Alakoulu Tytöt harraste parittain
(Lähti: 80, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Saarikunnas Helmiina, Notkonen Neela Kärpänen 13:35 2. Vuorikoski Viia, Läderberg Vilja Yhteiskoulu 15:22 +01:47 3. Koski Sylvi, Peltonen Milla Kasakkamäki 18:26 +04:51 4. Koskinen Nea, Pousi Iiris Lotila 18:44 +05:09 5. Pasanen Indy, Hautaniemi Vilja Jalkaranta 19:01 +05:26 6. Kauhanen Emmi, Kantosaari Laura Lotila 19:05 +05:30 7. Nieminen Lotta, Vanhanen Laura Jalkaranta 20:59 +07:24 8. Kantoluoto Inka, Pihlava Elli Renkomäki 21:25 +07:50 9. Ahonen Alli-Martta, Arola Elisa Mukkula 22:02 +08:27 10. Haapsaari Noora, Huuhko Nea Ahtiala 22:13 +08:38 11. Kurisjärvi Anniina, Strand Juuli Ersta 22:39 +09:04 12. Malkamäki Elsa, Tynkkynen Elsa Yhteiskoulu 22:43 +09:08 13. Lehto Ella, Kettunen Aino Laune 23:06 +09:31 14. Vesterinen Saara, Laukkanen Anna Ersta 24:19 +10:44 15. Ruotsalainen Anna, Loihuranta Ilta Laune 25:18 +11:43 16. Kotro Ella, Kuusisto Erin Lotila 25:19 +11:44 16. Kumpulainen Vilma, Korppi Vanessa Ahtiala 25:19 +11:44 18. Kettunen Netta, Musku Jessica Kasakkamäki 25:22 +11:47 19. Kelo Noora, Liljegren Peppi Jalkaranta 26:03 +12:28 20. Naakka Eerika, Koskinen Meja Jalkaranta 26:23 +12:48 21. Koskinen Pinja, Mäkelä Julia Kärpänen 26:30 +12:55 22. Kaven Viivi, Pesonen Milla Länsiharju 26:48 +13:13 23. Suontama Minttu, Paananen Maija Kasakkamäki 27:27 +13:52 24. Kainiemi Emma, Westerlund Sara Länsiharju 31:28 +17:53 25. Amini Jamina, Koskinen Neela Kasakkamäki 31:56 +18:21 26. Savolainen Janni, Itkonen Milka Karisto 32:03 +18:28 27. Mäkinen Emma, Strom Gerta Renkomäki 32:23 +18:48 28. Hakala Siru, Paloniemi Aamu Renkomäki 32:26 +18:51 29. Koivulahti Linnea, Tenhu Elsa Länsiharju 32:38 +19:03 30. Kujala Minja, Jokiaho Olivia Renkomäki 34:23 +20:48 31. Kuisma Helmi, Hagman Nadezhda Länsiharju 35:41 +22:06 32. Kärpänen Emilia, Broman Aline Kärpänen 36:00 +22:25 33. Toivonen Nelli, Rajala Maisa Karisto 36:06 +22:31 34. Göös Jenny, Haapsaari Lotta Ahtiala 36:32 +22:57 35. Venäläinen Sara, Arslan Arzu Länaiharju 39:08 +25:33 36. Huilla Oona, Rantanen Iisa Kasakkamäki 41:14 +27:39 37. Matilainen Jemina, Kuittinen Hilla Länsiharju 42:11 +28:36 38. Raasakka Mindeea, Jalli Emilia Mukkula 42:51 +29:16 39. Kemppi Henni, Kortepuro Pilvi Kasakkamäki 43:18 +29:43 40. Kariola Elina, Leppänen Jenna Mukkula 46:02 +32:27 41. Niemi Alina, Johansson Nella Jalkaranta 48:43 +35:08 42. Pietarinen Jenna, Berscheweski Julia Länsiharju 48:46 +35:11 43. Ahonen Jenna, Grönlund Mira Ahtiala 49:06 +35:31 44. Hammar Anni, Tuomi Emma Jalkaranta 51:52 +38:17 45. Ruoti Jinna, Niinimäki Moona Renkomäki 52:07 +38:32 46. Väänänen Jenni, Pulkkinen Vilja Jalkaranta 52:11 +38:36 47. Elomaa Milla, Auvinen Ida Renkomäki 52:53 +39:18 48. Veijalainen Emma, Honkanen Inga Länsiharju 55:07 +41:32 49. Riihimäki Aino, Hakala Matilda Ersta 55:26 +41:51 50. Sipiläinen Anna-Sofia, Naukkarinen Netta Lotila 55:54 +42:19 51. Moilanen Elli, Murtonen Greta Länsiharju 56:41 +43:06 52. Yläjärvi Ilona, Käki Essi Renkomäki 56:59 +43:24 53. Kaaria Karla, Lehti Pinja Kasakkamäki 57:11 +43:36 54. Sorri Nea, Karstila Emmi Länsiharju 57:13 +43:38 55. Kaikuranta Jemina, Chausova Valentina Laune 57:42 +44:07 56. Kytölä Nea, Ahonen Essi Länsiharju 58:17 +44:42 57. Laihanen Linda, Ternava Era Kasakkamäki 58:43 +45:08 58. Väänänen Julia, Ryytty Vilma Länsiharju 1:03:15 +49:40 59. Leisma Aada, Riihimäki Aada Ersta 1:04:27 +50:52 60. Strandvall Siiri, Hyyrynen Viivi Länsiharju 1:04:31 +50:56 61. Heinikainen Ida, Paajanen Minna Kasakkamäki 1:07:46 +54:11 62. Verto Elli, Lankinen Eerika Ahtiala 1:12:26 +58:51 63. Pikkarainen Vanamo, Ikonen Aino Kasakkamäki 1:12:40 +59:05 64. Varunki Vilma, Makkula Mea Karisto 1:15:08 +1:01:33 65. Kuisma Mia, Vekkeli Iina Laune 1:15:35 +1:02:00 66. Makkonen Meri-Tuuli, Kutvonen Vilhelmiina Kunnas 1:17:47 +1:04:12 67. Pirtilä Neea, Raisio Vanessa Laune 1:19:02 +1:05:27 68. Valtonen Nina, Köri Eerika Länsiharju 1:21:33 +1:07:58 69. Asp Jamina, Taavila Katariina Länsiharju 1:24:26 +1:10:51 70. Saarinen Sanni, Krook Elina Länsiharju 1:24:28 +1:10:53 71. Nykänen Tinja, Hakanen Oona Laune 1:27:46 +1:14:11 72. Tuominen Seela, Kuokkanen Neela Jalkaranta 1:29:47 +1:16:12 73. Kukkonen Anni, Engren My Jalkaranta 1:29:48 +1:16:13 74. Jokinen Emmi, Lankinen Veronika Länsiharju 1:33:36 +1:20:01 75. Laaksonen Mea-Maaret, Kortelainen Olga Mukkula 1:37:24 +1:23:49 76. Porkka Aino, Rantanen Ella Kasakkamäki 1:40:28 +1:26:53 77. Kotola Hilla, Haven Sara Länsiharju 1:41:15 +1:27:40 78. Roitto Peppi, Wallenius Saaga Jalkaranta 1:45:55 +1:32:20 79. Jäkkö Lila, Kähkönen Maliina Länsiharju 1:53:35 +1:40:00 80. Forsell Iida, Hannula Silja Karisto 1:57:15 +1:43:40Alakoulu Pojat kilpa 1-4
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Hannula Riku Jalkaranta 15:12 2. Listala Joel Lotila 15:29 +00:17 3. Nurmela Eevert Kasakkamäki 18:12 +03:00 4. Hyvönen Jooa Länsiharju 24:26 +09:14 5. Antila Valtteri Renkomäki 39:01 +23:49Alakoulu Pojat kilpa 5-6
(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Vantaala Juho Kärpänen 11:28 2. Koivuniemi Timo Myllypohja 13:05 +01:37 3. Listala Joona Lotila 13:24 +01:56 4. Mäkelä Sakari Lotila 13:49 +02:21 5. Makkonen Tuomas Kunnas 14:14 +02:46 6. Tauren Jere Kasakkamäki 15:25 +03:57 7. Saarinen Jonne Jalkaranta 21:13 +09:45 8. Sarkkinen Eetu Kirkonkylä 21:48 +10:20 9. Raunio Samu Laune 36:47 +25:19 10. Tanttu Aapeli Länsiharju 42:37 +31:09Alakoulu Pojat harraste
(Lähti: 85, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Aaltoluoto Teo, Tuhkanen Henri Ahtiala 12:25 2. Vento Alex, Eskola Eemil Ersta 13:18 +00:53 3. Antti Martikainen, Jami Heinonen Kärpänen 14:54 +02:29 4. Kandolin Saku, Veltheim Lauri Ahtiala 17:10 +04:45 5. Pasanen Samuel, Salmi Tuukka Jalkaranta 17:23 +04:58 6. Nieminen Daniel, Sivonen Vilho Jalkaranta 17:30 +05:05 7. Lankinen Aki, Teva Alex Jalkaranta 17:35 +05:10 8. Teno Vilho, Teräväinen Peetu Yhteiskoulu 18:15 +05:50 9. Puustinen Saku, Nieminen Jere Renkomäki 18:21 +05:56 10. Minkkinen Saku, Lindberg Aaro Ahtiala 18:32 +06:07 11. Mäenpää Oskari, Peltonen Sande Mukkula 18:36 +06:11 12. Kontinen Aaro, Maukonen Osku Renkomäki 18:51 +06:26 13. Ruponen Niilo, Puuska Niko Ahtiala 18:54 +06:29 14. Kesonen Kerkko, Ylikangas Kristian Jalkaranta 19:00 +06:35 15. Raaska Joel, Kokko Rasmus Ahtiala 19:19 +06:54 16. Rautavirta Eemeli, Lindroos Edvard Mukkula 19:26 +07:01 17. Salminen Roope, Rantanen Tino Ahtiala 19:35 +07:10 18. Kaplas Onni, Meronen Otso Ahtiala 19:39 +07:14 19. Jokinen Topi, Lahti Perttu Lotila 19:58 +07:33 20. Salmi Rasmus, Suominen Paavo Jalkaranta 20:20 +07:55 21. Taavitsainen Eemil, Williams Stephen Länsiharju 20:32 +08:07 22. Helminen Hugo, Urpala Kalle Jalkaranta 20:33 +08:08 23. Mikkonen Väinö, Tervakangas Sampo Ahtiala 20:56 +08:31 24. Lehtoranta Patrik, Meronen Aapo Lotila 21:18 +08:53 25. Kuparinen Emil, Saraluoto Sulo Kärpänen 21:19 +08:54 26. Tervo Anton, Pitkänen Aleksi Länsiharju 21:35 +09:10 27. Koski Riiko, Ikonen Aleksi Kasakkamäki 22:31 +10:06 28. Penttinen Vili, Backström Aatu Jalkaranta 23:50 +11:25 29. Eklund Oliver, Mäkinen Oliver Karisto 25:32 +13:07 30. Räisänen Waltter, Tavu Jasper Laune 26:08 +13:43 31. Ripatti Samuli, Laurell Konsta Renkomäki 26:14 +13:49 32. Asp Samuel, Äyri Eetu Jalkaranta 27:17 +14:52 33. Ruoti Veeti, Matilainen Valtteri Renkomäki 27:54 +15:29 34. Matikainen Kalle, Laakoli Niilo Jalkaranta 28:04 +15:39 35. Rintala Lassi, Haara Eetu Laune 29:30 +17:05 36. Tuunainen Roope, Paalanen Aleksi Kasakkamäki 29:39 +17:14 37. Mikkonen Romeo, Koistinen Julius Jalkaranta 30:35 +18:10 38. Multanen Jesperi, Uimonen Eevertti Jalkaranta 31:11 +18:46 39. Leppänen Julius, Louko Miika Länsiharju 31:56 +19:31 40. Ruohomäki Noa, Huotari Markus Kasakkamäki 32:22 +19:57 41. van Oosten Bastiaan, Mattila Otto Kärpänen 33:41 +21:16 42. Kauppinen Joel, Husso Heikki Jalkaranta 33:48 +21:23 43. Piitulainen Aatu, Kyllästinen Oskari Kasakkamäki 34:53 +22:28 44. Syrjäniemi Lenni, Mäkitalo Klaus Renkomäki 34:57 +22:32 44. Musku Joonas, Koskinen Niilo Kasakkamäki 34:57 +22:32 46. Salokangas Nooa Laune 35:05 +22:40 47. Puolakka Otso, Matikainen Jonas Jalkaranta 36:25 +24:00 48. Pihkala Arttu, Korhonen Patric Kärpänen 36:30 +24:05 49. Korjonen Taavi, Väihkönen Emil Mukkula 37:02 +24:37 50. Lappi Veikko, Mäkiaho Roope Länsiharju 37:40 +25:15 51. Hartikainen Eemu, Ylikangas Jonatan Jalkaranta 38:24 +25:59 52. Lappi Vilho, Huuhtanen Tuomas Länsiharju 38:27 +26:02 53. Brandt Emil, Kankaanmäki Kaarlo Renkomäki 43:51 +31:26 54. Aspola Aaro, Vesikko Rudi Kasakkamäki 47:10 +34:45 55. Tarkkonen Toni, Tikka Tuukka Renkomäki 50:55 +38:30 56. Korkiakoski Anton, Kokkonen Jerry Länsiharju 51:25 +39:00 57. Aaron Jouhkimow, Urho Rautakorpi Länsiharju 54:45 +42:20 58. Singh Manraz, Ali Al-Hajj Laune 56:05 +43:40 59. Korkka Leevi, Kurkela Alex Renkomäki 56:26 +44:01 60. Jäppinen Eino, Laakkonen Ilmari Lotila 58:21 +45:56 61. Järvinen Kimi, Blomster Aleksi Kasakkamäki 59:26 +47:01 62. Montonen Matias, Heinonen Jesse Kasakkamäki 59:38 +47:13 63. Gustafsson Leo, Leppänen Eetu Länsiharju 1:02:02 +49:37 64. Väisänen Niklas, Lehtola Mikko Laune 1:04:56 +52:31 65. Penttilä Väinö, Huuskonen Leo Karisto 1:05:32 +53:07 66. Saari Alex, Keveri Veeti Länsiharju 1:08:59 +56:34 67. Siren Aki, Vari Valtteri Renkomäki 1:09:34 +57:09 68. Järvinen Pauli, Skinnari Sisu Renkomäki 1:10:29 +58:04 69. Kannelvirta Eetu, Kemppainen Arttu Länsiharju 1:12:42 +1:00:17 70. Oinas Einari, Lindgren Tiitus Mukkula 1:12:58 +1:00:33 71. Ellinos Sami, Kautto Mikko Jalkaranta 1:13:50 +1:01:25 72. Markus Järvinen, Niklas Sallinen Ersta 1:14:08 +1:01:43 73. Lampinen Verni, Koskinen Eetu Karisto 1:18:20 +1:05:55 74. Veijo Ylä-Soininmäki, Taavi Luukkonen Länsiharju 1:20:32 +1:08:07 75. (nimetön) 1:21:30 +1:09:05 76. Koskimaa Miro, Himilä Ville Länsiharju 1:25:17 +1:12:52 77. Aro Kaapo, Kumpulainen Julius Länsiharju 1:26:21 +1:13:56 78. Salmela Matias, ... Laune 1:30:50 +1:18:25 79. Hyppönen Juho, Piiparinen Juho Laune 1:32:24 +1:19:59 80. Palmu Aleksi, Immonen Leevi Laune 1:40:35 +1:28:10 81. Eemil Vainio, Jokinen Aatu Kasakkamäki 1:42:26 +1:30:01 82. Lummemäki Ville, Malinen Mattheus Laune 1:51:48 +1:39:23 83. Kuisma Aleksi, Hämäläinen Veeti Laune 2:03:51 +1:51:26 84. Vaitti Eetu, Veijalainen Arttu Jalkaranta 2:04:01 +1:51:36 85. Pasanen Veeti, Tuohino Teo Kasakkamäki 2:17:29 +2:05:04Yläkoulu Tytöt kilpa
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Lehtonen Maiju Salpaus 28:57 2. Karttunen Lilia Yhteiskoulu 31:06 +02:09 3. Terävä Laura Kärpänen 41:45 +12:48Yläkoulu Tytöt harraste yksin
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Johnsson Jenni Salpaus 33:07 2. Jattu Lilja Salpaus 35:51 +02:44 3. Markkola Mona Yhteiskoulu 45:41 +12:34 4. Haatanen Josefiina Yhteiskoulu 51:22 +18:15Yläkoulu Tytöt harraste parittain
(Lähti: 61, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Sipiläinen Aada, Termonen Henna Salpaus 25:14 2. Karhumaa Wiivi, Karhumaa Weera Salpaus 25:35 +00:21 3. Kuosmanen Catriela, Suokas Ida Salpaus 25:57 +00:43 4. Halme Olivia, Kejonen Siiri Salpaus 26:31 +01:17 5. Helminen Tinja, Selin Sara Kärpänen 27:40 +02:26 6. Metsänvuori Venla, Väisänen Veera Ahtiala 28:36 +03:22 7. Salmi Aino, Mihailow Elli-Noora Salpaus 30:48 +05:34 8. Rajaniemi Sini, Läderberg Venla Salpaus 31:39 +06:25 9. Ruoho Pinja, Sulkinoja Elsa Salpaus 32:02 +06:48 10. Sali Pihla, Pelli Taika Yhteiskoulu 32:17 +07:03 11. Hyvärinen Fia, Lauttamus Viivi Salpaus 32:43 +07:29 12. Lampen Emma, Valkonen Ida Salpaus 34:15 +09:01 13. Haapasalo Ella, Koivisto Sanni Salpaus 35:33 +10:19 14. Teerikangas Nea, Pendolin Ellen Ahtiala 35:41 +10:27 15. Lindroos Viivi, Selin Siiri Kärpänen 35:56 +10:42 16. Sillanpää Iiris, Kontinen Kerttu Yhteiskoulu 36:00 +10:46 17. Rantala Edith, Koskelainen Alice Salpaus 36:54 +11:40 18. Mäkiaho Saara, Nieminen Liisa Yhteiskoulu 37:00 +11:46 19. Lehtonen Jessi, Takki Henna Salpaus 37:13 +11:59 20. Syrjä Minea, Ahonen Viivi Salpaus 37:26 +12:12 21. Partanen Venla, Pyykkönen Saga Salpaus 37:53 +12:39 22. Alaranta Eveliina, Taipale Bea Salpaus 38:10 +12:56 22. Marttila Johanna, Kakkonen Anna Salpaus 38:10 +12:56 24. Ropilo Meri-Tuuli, Helminen Alina Salpaus 38:21 +13:07 25. Viitaila Henna, Piitulainen Elli Salpaus 39:31 +14:17 26. Nygren Ilona, Kauppi Kamilla Salpaus 40:22 +15:08 27. Hölsö Minea, Kuivala Johanna Salpaus 40:24 +15:10 28. Veikkolainen Lotta, Lehtinen Kiia Yhteiskoulu 40:38 +15:24 29. Sillanpää Saara, Piirainen Eerika Salpaus 42:01 +16:47 30. Elkala Sani, Inkinen Juulia Salpaus 43:03 +17:49 31. Pussinen Eini, Urpalainen Nea Laune 44:37 +19:23 32. Kaverina Anastasia, Rekola Sara Ahtiala 46:11 +20:57 33. Lepikko Tiia, Uotinen Helmi Salpaus 46:34 +21:20 34. Mäkinen Henni, Sahanen Viola Kivimaa 47:48 +22:34 35. Väkeväinen Venla, Poutala Emilia Ahtiala 48:06 +22:52 36. Radam Hamod Özge, Kummala Sanni Salpaus 48:08 +22:54 37. Elonen Julia, Nieminen Anni Salpaus 50:56 +25:42 38. Simola Venny, Sokura Nona Yhteiskoulu 52:28 +27:14 39. Kiili Tuuli, Tuuli Shinya Tiirismaa 52:47 +27:33 40. Hietanen Mira, Tolonen Pihla Yhteiskoulu 53:52 +28:38 41. Ajasto Matilda, Hoikkala Sofia Yhteiskoulu 55:54 +30:40 42. Koskela Jane, Kallinen Sohvi Salpaus 58:18 +33:04 43. Indrelite Lumi, Suomalainen Sofia Tiirismaa 59:18 +34:04 44. Rautsiala Anna-Sofia, Kuusilehto Iida Yhteiskoulu 1:01:25 +36:11 45. Leikas Jessika, Haverinen Riikka Tiirismaa 1:10:37 +45:23 46. Ämmälä Oona, Nyqvist Mila Ahtiala 1:11:08 +45:54 47. Lehtinen Veera, Majuri Hanna Salpaus 1:12:43 +47:29 48. Paalanen Minea, Aalto Isabella Laune 1:15:32 +50:18 49. Taskinen Juulia, Kytölä Sofia Ahtiala 1:20:25 +55:11 50. Mustonen Nea, Lindström .. Salpaus 1:22:21 +57:07 51. Saari Olivia, Kettunen Nikita Tiirismaa 1:23:10 +57:56 52. Lindqvist Lina, Korkala Rosalia Tiirismaa 1:24:56 +59:42 53. Niemi Minni, Gren Oona Laune 1:29:50 +1:04:36 54. Suhonen Viivi, Räsänen Mea Laune 1:35:59 +1:10:45 55. Pulkkinen Sanni, Pinski Anna Ahtiala 2:00:12 +1:34:58 56. Lindfors Siiri, Kettunen Hilda Laune 2:04:31 +1:39:17 57. Ratilainen Inka, Ahonen Joanna Tiirismaa 2:06:24 +1:41:10 58. Juntikka Siiri, Kujala Carlotta Tiirismaa 2:11:34 +1:46:20 59. Rakkolainen Eerika, Vuori Minea Salpaus 2:17:02 +1:51:48 60. Haapamäki Martta, Lahti Amanda Laune 2:29:42 +2:04:28 61. Laine Olivia, Jalonen Mimosa Yhteiskoulu 3:04:44 +2:39:30Yläkoulu Pojat kilpa
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Lehtonen Kaapo Salpaus 25:00 2. Väkeväinen Vili Ahtiala 26:11 +01:11 3. Granqvist Aapo Salpaus 26:56 +01:56 4. Pikkarainen Pyry Yhteiskoulu 27:54 +02:54 5. Granqvist Eetu Salpaus 28:56 +03:56 6. Suhonen Oliver Salpaus 29:01 +04:01 7. Passila Veeti Salpaus 29:48 +04:48 8. Arvela Henri Salpaus 30:05 +05:05 9. Ahonen Niilo Mukkula 33:21 +08:21 10. Saarinen Rasmus Salpaus 47:45 +22:45 11. Terävä Eero Kärpänen 1:08:27 +43:27 12. Mantila Miika Salpaus 1:14:10 +49:10 13. Sarkkinen Joonas Nastola 1:18:04 +53:04Yläkoulu Pojat harraste yksin
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Taipale Pietari Yhteiskoulu 42:18 2. Männikkö Sakarias Kivimaa 45:30 +03:12 3. Monga Enosh Kivimaa 49:27 +07:09 4. Mattila Max Tiirismaa 51:09 +08:51 5. Lempinen Taavi Tiirismaa 54:34 +12:16 6. Smörin Vladislav Tiirismaa 1:00:19 +18:01 7. Vidgren Oskari Kivimaa 1:04:06 +21:48 8. Luokkala Hugo Tiirismaa 1:07:06 +24:48 9. Rantanen Veeti Tiirismaa 1:38:48 +56:30Yläkoulu Pojat harraste parittain
(Lähti: 62, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Luonela Justus, Rajaniemi Aleksi Ahtiala 19:10 2. Arola Joona, Kaila Hiski Salpaus 21:23 +02:13 3. Peltonen Arttu, Niskanen Roope Ahtiala 21:41 +02:31 3. Huttunen Eemeli, Hinneri Kalle Salpaus 21:41 +02:31 5. Utriainen Elias, Mäkäläinen Otto Salpaus 23:24 +04:14 6. Seurujärvi Oula, Snåre Eelis Yhteiskoulu 23:46 +04:36 7. Kokko Aatu, Nikkilä Niklas Salpaus 24:58 +05:48 8. Ahlfors Nooa, Friberg Joel Salpaus 25:18 +06:08 9. Lattu Niklas, Kilponen Aatu Salpaus 26:20 +07:10 10. Dayoub Ali, Heinikainen Oskari Salpaus 27:42 +08:32 11. Satosaari Luka, Santala Eemeli Tiirismaa 28:24 +09:14 12. Lattu Jasper, Lahti Rasmus Salpaus 29:15 +10:05 13. Lopakka Santeri, Kuru Tuomas Tiirismaa 29:18 +10:08 14. Brofeldt Tino, Virtanen Aaroni Yhteiskoulu 30:00 +10:50 15. Munukka Anton, Ward Oliver Salpaus 30:36 +11:26 16. Junkkari Jimi, Mertsalmi Henri Salpaus 30:39 +11:29 17. Valola Lauri, Ihantoja Noel Yhteiskoulu 30:43 +11:33 17. Läylönen Jere, Heinänen Mikko Ahtiala 30:43 +11:33 19. Salmensuu Otto, Saarinen Tuukka Salpaus 30:49 +11:39 20. Sipilä Roni, Ilonen Lauri Yhteiskoulu 30:55 +11:45 21. Sahlman Eetu, Taipale Kristian Yhteiskoulu 31:44 +12:34 22. Kuntonen Oliver, Koskinen Leevi Salpaus 31:50 +12:40 23. Blomberg Samu, Kuusisto Kaarlo Salpaus 31:57 +12:47 24. Widgren Waldemar, Kovanen Niklas Salpaus 32:13 +13:03 25. Kerilahti Johannes, Meriläinen Tuukka Yhteiskoulu 32:24 +13:14 26. Tarkiainen Teo, Rinne Timo Salpaus 32:58 +13:48 27. Kallio Leevi, Salmi Mikael Yhteiskoulu 33:39 +14:29 28. Sällinen Iiro, Pulkkinen Arto Yhteiskoulu 33:40 +14:30 29. Kumpulainen Jussi, Ahola Ville Kivimaa 34:27 +15:17 30. Uusitalo Osku, Tammivuori Leo Salpaus 34:43 +15:33 31. Sinelampi Vili, Starckjohann Niklas Yhteiskoulu 34:48 +15:38 32. Kuitunen Veeti, Haaja Niko Salpaus 35:39 +16:29 33. Mustonen Anton, Hongisto Lilli Salpaus 35:46 +16:36 34. Ojakangas Jaakko, Muikku Olli-Pekka Kivimaa 36:16 +17:06 35. Heinonen Viljami, Mälkiä Teemu Salpaus 36:39 +17:29 36. Hämäläinen Juuso, Lampinen Petja Salpaus 37:30 +18:20 37. Siven Viljami, Tuominen Atte Salpaus 37:53 +18:43 38. Traore Bacary, Mäkinen Jose Salpaus 39:22 +20:12 39. Simberg Emil, Skog Joona Salpaus 40:58 +21:48 40. Jaakkola Matias, Volkov Nikita Salpaus 42:27 +23:17 41. Vironen Lenni, Valjakka Jerry Salpaus 42:58 +23:48 42. Haavisto Miko, Kauppila Luka Salpaus 44:18 +25:08 43. Pelkonen Tuomas, Aho Linus Kivimaa 44:36 +25:26 44. Koljonen Aleksi, Mäkelä Eerik Ahtiala 44:38 +25:28 45. Harjula Santeri, Laamanen Eemil Salpaus 45:54 +26:44 46. Sallinen Kasper, Volanen Taavi Salpaus 47:15 +28:05 47. Rustholkarhu Onni, Levanen Eeli Yhteiskoulu 49:00 +29:50 48. Kaunola Pyry, Selin Pyry Salpaus 49:42 +30:32 49. Hänninen Onni, Hinneri Lauri Salpaus 51:06 +31:56 50. Pöyhönen Hugo, Lehto Elias Laune 52:42 +33:32 51. Gorbatchev Daniel, Ruban Antero Tiirismaa 53:19 +34:09 52. Snåre Luukas, Kolari Leevi Kärpänen 56:46 +37:36 53. Kaartinen Rasmus, Koivula Onni Salpaus 59:05 +39:55 54. Kollanen Miska, Utriainen Julius Salpaus 1:04:10 +45:00 55. Zeus Toma, von Schrowe Juho Yhteiskoulu 1:06:30 +47:20 56. Munukka Niko, Kelloniemi Miska Salpaus 1:07:03 +47:53 57. Kiiskinen Jesse, Malkamäki Otso Salpaus 1:07:48 +48:38 58. Könönen Miska, Kovanen Matias Kivimaa 1:08:32 +49:22 59. Liikaluoma Jami Salpaus 1:13:44 +54:34 60. Kilpola Tony, Puranen Iisak Kärpänen 1:19:20 +1:00:10 61. Aaltola Aukusti, Saarinen Jomi Tiirismaa 1:20:15 +1:01:05 62. Salmio Teemu, Rautiainen Olli Kärpänen 1:23:04 +1:03:54Lukio Tytöt kilpa
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Taipale Anniina Lyseo 35:50 2. Hänninen Kiia Lyseo 1:02:45 +26:55Lukio Tytöt harraste
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kurhinen Anna, Ytela AleksiinaNastopoli 50:20 2. Määttä Anni, Heikinheimo Anni Yhteiskoulu 1:21:47 +31:27Lukio Pojat kilpa
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Kolganov Vladislav Yhteiskoulu 32:09 2. Vilkuna Verne Lyseo 1:15:10 +43:01Lukio Pojat harraste
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. Vuorikoski Okko, Aho Hermanni Yhteiskoulu 39:08 2. Echahid Karim, Kuosmanen Kristian Yhteiskoulu 44:20 +05:12 3. Mikkonen Topias, Reijonen Eetu Yhteiskoulu 46:18 +07:10 4. Juujärvi Joonas, Nordman Julius Nastopoli 55:38 +16:30 5. Nykänen Aapo, Metso Lassi Kannas, Tiirismaa 2:09:03 +1:29:55